جبهه فرهنگي مكتب عاشورا
سازمان زنان انقلاب اسلامي منطقه 20
صفحه ها
آمار وبلاگ
تعداد بازديد ها : 183843
تعداد نوشته ها : 1149
تعداد نظرات : 60در اين وبلاگ
در كل اينترنت
درباره وبلاگ
آیا می دانیددلیل اینکه شما الان با آرامش و امنیت کامل ،این متن ها رومیخونید از جان گذشتگی هزاران شهیداست ؟ این ابر مردان را فراموش نکنیم . . . شادی روح حضرت امام(ره) و 15000شهیدولایت مدار استان فارس ** صلوات** شماره واتساپ: 09399195776
شهيد خليل مطهرنيا در مهرماه 1338درخانوادهاي مذهبي در روستاي علي آباد از توابع شهرستان جهرمچشم به جهان گشود. دوران پرنشاط كودكي او با اندوه مرگ مهربانش قرين گشت و در زماني‌كه نهال وجود او اولين آوازهاي رويش را سر مي داد درعزاي پدر نشست. در طول زمان تحصيل مخارج زندگي و تحصيل خود را از دسترنج خويش حاصل مي كرد.
1392/12/12 12:40
(0) نظر

به نام خدا

 

دراولين روزي كه وارد تيپ 33 المهدي شدم چون بيشتر بچه ها اهل جهرم و مناطق شرقي استان بودند هيچ آشنايي نداشتم.ظهر در نمازخانه كه گرماي دم كرده آن را فراموش نمي كنم نماز جماعت برقرار بود.پنكه ها پي هم تالاق تالاق يعني باد مي زدند كه باعث مي شد اصلا صداي سخنران ما بين الصلاتين به گوش كسي نرسد.هر از چند گاهي تعدادي مي رفتند و مي آمدند،اما كنار يكي از صفوف تمامقد ايستاده اي توجهم را جلب كرد كه دقايق زيادي در آن گرما قنوت مي خواند وشايد تا پايان سخنراني بين دو نماز ده پانزده ركعتي نماز را با حالتي بسيار عرفاني خواند.پس از نماز هر كسي به سنگر خود رفت و ما و رسول تاجيك وشهيد كاوه كه جايي نداشتيم در نمازخانه جا گرفتيم .ساعتي بعد اينطرف و آنطرف مقداري غذا پيدا كرديم و منتظر آمدن برادر شاه عليان شديم تا ما را به واحدي بفرستند.حدود نماز مغرب بود
1392/11/26 8:34
(0) نظر

به نام خدا

واما پدر عزيز و بزرگوارم خود مي دانم كه به وظيفه فرزندي نتوانستم به خوبيعمل كنم و علاوه بر آن شما را بسيار اذيت كردم اكنون از شما پدر بزرگوارم طلب عفو و بخشش دارم و اميد است كه مرا ببخشيد خدا به شما پاداش بزرگي در دنيا و آخرت عطا فرمايد چه در مقابل حق اينجانب كوچكتر از آنم كه بتوانم جبران كنم.

 

1392/11/26 8:32
(1) نظر

فرمانده محترم سپاه فجراستان فارس سردارغيب پرور درجلسه عمومي با كاركنان سپاه فجر مورخه 24/1/90 قبل از برپايي اجلاسيه بزرگ شهداء دراستان فارس از كمك گرفتن ايشان از شهداء در برپايي اجلاسيه اين طور نقل فرمودند: دربرخي هماهنگي هاي مراسم كه با مشكل روبرو شده بودم هر بار به شهداء متوسل شدم كه كمك كردندتا اينكه در مراحل  پاياني كه با مشكل روبرو شدم نيّت كردم  به گلزارشهداء بروم و به تربت اولين سيّد شهيد كه رسيدم به ايشان متوسل شوم به همين منظور به گلزار شهداء رفتم با تربت شهيد بزرگوار سيّدكوچك موسوي روبرو شدم نشستم وازايشان خواستم تا مشكلات راحل نمايد كه  بلافاصله  بعد از بازگشت از گلزار شهداء مشكلات برطرف شد.

1392/11/19 9:7
(2) نظر


حاج علي  در سفري كه اواخر سال 1390 به زيارت مقتل شهداء جنگ تحميلي رفته بودند  با ديدن عكس همرزم شهيدش از آن بزرگوار اين گونه نقل كردند .

در جزيره مجنون بدليل استفاده گسترده عراق از بمب شيميايي آمار مجروحين وشهداء زياد بود وما به جاي آمبولانس از اتوبوس هاي كه صندلي آنها را برداشته بوديم براي اين كار استفاده مي كرديم و بدون  لحظه اي وقفه به انتقال مجروحين و شهداء مشغول بوديم و شهيد موسوي چون از نظر جسمي قوي تري از ما بود بيشتر تلاش مي كرد، همان جا بود كه شيميايي شد. اين بزرگوار قوي ، پرتوان وخستگي ناپذير بود بطوري كه چندين نفر همزمان او را مي گرفتيم تا كمرش را به خاك بزنيم اما موفق نمي شديم. به ياد دارم در اواخر عمر شريفش كه با تعدادي از همكاران به عيادتش رفته بوديم همانطور كه دربسترخوابيده بود به من اشاره كرد كنارش رفتم ايشان گفت اي كاش سلامتي خود را براي چند روز به دست مي آوردم تا مثل گذشته باهم به يك ماموريت برويم گفتم انشاءا... همين طور خواهد شد ايشان در جوابم گفتند نه ديگر فرصتي نيست بايد آماده رفتن باشم.

1392/11/19 8:59
(1) نظر

بسم الله الرّحمن الرّحيم


وصيّت نامه

اينجانب سيّدكوچك موسوي فرزند سيّد حسين به شماره شناسنامه 685 متولّد جعفرآباد  بيضاء عضو رسمي  سپاه پاسداران وصيّت نامه خودم را با  شهادت به يگانگي خداوند يكتا و شهادت به رسالت حضرت محّمد(ص) وشهادت به جانشيني و امامت بر حقّ حضرت علي (ع)  شروع مي كنم . ازروزي كه راهي جبهه شدم تا اتمام جنگ چندين بار وصيّت نامه را به اميد شهادت نوشتم.  ولي اين بار با دفعات قبل فرق مي كند . چون جنگ تمام شده و من شهيد نشده ام و در حال حاضر در منزل زمين گير و بستري هستم و نمي توانم در جمع دوستانم باشم . خدا را شكر مي كنم، حتماً در اين هم حكمتي هست و اميدوارم خداوند  به حّق حضرت محّمد وآل محّمد (ص) افتخارشهادت را نصيبم بكندخدا را شكر مي كنم  كه فرصت داد تا عمرم را در سپاه و دركنار شهداء و در راه دفاع از اسلام بگذرانم. انشاءالله كه مورد قبول درگاه حضرت حق تعالي قرار گرفته باشد هرگز پشيمان نيستم و اگر خداوند به من تواني دوباره بدهد اين بار بيشتر از قبل تلاش مي كنم تا من را بپذيرد. از هر كسي كه مرا مي شناسد و حقّي بر گردنم دارد مي خواهم كه حلالم كنند .

شما را به چند كار مهم سفارش مي كنم :

 * از ولايت فقيه حضرت آيت الله خامنه اي حمايت كنيد وگوش به فرمانش باشيد تا در قيامت شرمنده حضرت علي (ع) نشويد.

* امام خميني (ره )و شهداء را فراموش نكنيد كه حق بزرگي برگردن ما دارند. 

* مسجد ها را خالي نگذاريد و نماز را به جماعت بخوانيد و شركت در مراسم دعاها را فراموش نكنيد


* خواهرم حجابت رابه احترام فاطمه زهراء(س)وحفظ خون شهداء وعاقبت بخيري رعايت كن.

*  به همديگر سر بزنيد و از حال و روز همديگر بي خبر نباشيد و تا جائي كه مي توانيد به همديگر كمك كنيد.

والسلام عليكم ورحمه اله وبركاته

سيّد كوچك موسوي  24/1/69

1392/11/19 8:57
(0) نظر


بر كسي پوشيده نيست كه آنچه امروز بر امت اسلاميمان در ايران و عراق و لبنان و افغانستان و باقي مناطق جهان مي گذرد چيزي نيست جز حلقه هايي از زنجير نبردي كه يكسوي آنرا استكبار جهاني و نيروهاي مزدور وابسته و سوي ديگر آنرا امت اسلامي تشكيل مي دهد .

جناياتي كه رژيم بعث عراق و حكام استكبار جهاني مرتكب مي شوند، ايمان ما را در حقانيت مسئله مان بيشتر و درستي راهمان را روشنتر و اصرار و عزم ما را در تحقق اهدافمان مستحكمتر مي كند. راهي كه با خونهاي پاك علماء و مجاهدين اسلام و انقلابيون قهرمان هموار گشته است بي شك به پيروزي خواهد انجاميد. خدايا ما را از لشكريان خود قرار بده كه همواره پيروز و رستگار است، بار الها تو را شكر مي گويم كه سعادت جبهه رفتن را عنايت نمودي تا بتوانم براي ياري دينت بپا خيزم و از آن دفاع كنم و راه شهدا را كه همان راه پيامبران و ائمه بوده، برگزينم و سلاحي را كه از آنان بر زمين افتاده برگيرم و راهشان را ادامه دهم .
1392/11/13 12:33
(0) نظرشهيد محمد جواد متقي پيشه فرزند محمد حسين در سال45 در خانواده اي پر از صميميت و اخلاص ، مهربان و آبرومند در شهرستان ني ريز قدم به عرصه وجود نهاد . وي دوره ابتدايي را در دبستان فرهمندي ني ريز سپري كرد و پس از گذشت پنج سال وارد مدرسه راهنمايي ولي عصر ني ريز گرديد. اين دوران سه ساله براي او اغاز شكفتن و بالندگي بود چرا كه مقارن با سال اول راهنمايي او انقلاب شكوهمند اسلامي به گل نشست و او شاهد سقوط اختاپوس 2500 ساله شاهنشاهي بود. دوران چهارساله تحصيلات متوسطه خود را در دبيرستان شهيد بهشتي ني ريز به پايان رسانيد و همچنين دوره دو ساله تربيت معلم را نيز در مركز تربيت معلم شهيد مدني ني ريز سپري كرد. وي با شروع انقلاب از شركت در مجامع ديني و قرائت قرآن و تمرينهاي ورزشي و برنامه هاي مذهبي غافل نبود و رضايت خدا را بر هر كس و هر چيز ديگر ترجيح مي داد. لذا به هنگام تجاوز رژيم بعثي عراق به جمهوري اسلامي سر از پا نشناخته و به نداي حسين زمانش لبيك گفت و راهي ديار نور گرديد.

ادامه مطلب.....

1392/11/13 12:30
(0) نظر


وجه تمايز عمده گروهك فرقان با گروهك مجاهدين خلق موضوع نفاق بود. به تعبير برخي از همرزمان اين شهيد از نگاه او نفاق در ميان گروهك فرقان ريشه ندوانيده بود واز اين رو در مواجهه با حقيقت آن را مي پذيرفتند اما منافقين كه ريشه نفاقشان به سالهاي قبل از انقلاب بازمي گشت و اقامه نماز بدون اعتقاد آنها براي حفظ منافع ماديشان در خاطر كچويي باقي بود، شرايط جديدي را پديد آورد.او در 26آبان 1359، در وصيت نامه خود نوشته است: «شديداً معتقدم كه مجاهدين خلق با توجه به معيارهاي باطلي كه دارند، ناحق‌ترين و باطل‌ترين گروهها هستند. اگر هدايت شدني هستند خداوند آنها را هدايت كند؛ وگرنه نابودكند و معتقدم بدترين دشمن در حال حاضر براي جمهوري اسلامي كه حاصل خون بيشاز 70 هزار شهيد مي باشد همين مجاهدين هستند»ادامه مطلب.....
1392/11/12 10:55
(0) نظر


يك سفارش دارم به دوستان و همكلاسي هايم، و اينكه همه كارهايتان فقط براي رضاي خدا باشد. در همه حال، چه راه رفتن، چه درس خواندن، چه صحبت كردن به ياد خدا باشيد.

شهيد مهدي مهدي زاده

خاطره: توي سنگري، ده پانزده متري من بود. داشتيم آتش مي ريختيم؛ صدايم زد. رفتم توي سنگرش، ديدم گلوله خورده. با چفيه زخمش را بستم و خبر دادم تا ببرندش عقب. موقع رفتن گفت: «اسلحه ام اينجاست. تا هوا روشن بشه يه بار از سنگر من تيراندازي كن، يك بار از سنگر خودت كه عراقي ها نفهمند سنگر من خالي شده.»

1392/11/8 8:39
(0) نظر
X