جبهه فرهنگي مكتب عاشورا
سازمان زنان انقلاب اسلامي منطقه 20
صفحه ها
آمار وبلاگ
تعداد بازديد ها : 183838
تعداد نوشته ها : 1149
تعداد نظرات : 60در اين وبلاگ
در كل اينترنت
درباره وبلاگ
آیا می دانیددلیل اینکه شما الان با آرامش و امنیت کامل ،این متن ها رومیخونید از جان گذشتگی هزاران شهیداست ؟ این ابر مردان را فراموش نکنیم . . . شادی روح حضرت امام(ره) و 15000شهیدولایت مدار استان فارس ** صلوات** شماره واتساپ: 09399195776

تيرو تركش مثل باران مي‌باريد. راننده‌ي آمبولانس، در حال برگشت به عقب بود كه يك‌دفعه پا كوبيد روي ترمز؛ رزمنده‌اي زخمي از پشت خاكريز، دست خوني‌اش را تكان مي‌داد. از آمبولانس پياده شد و دويد سمت خاكريز. صفير گلوله‌ها راكنار گوشش حس مي‌كرد. با آخرين توانش دويد و خيز بلندي برداشت به آن سمت؛ اما يك‌باره زمين زير پايش خالي شد و سقوط كرد به كانال پشت خاكريز و ... آخرين امدادرساني‌اش ناتمام ماند ...

1392/11/29 9:13
(0) نظر

هو البصير

تاريخسراسر افتخار مردم مسلمان ايران، حماسه‌هاي بي‌شماري را در سينه‌ي خود جايداده؛ كه به جرأت و با تأسي از بيانات مقام معظم رهبري(روحي فداه) كه مي‌فرمايند:«تا امروز، در ميدان فعاليت و مبارزه، زن‌ها به مراتب جلوتر از مردان هستند»، مي‌توان اين‌چنين نتيجه گرفت كه نقش بارز زنان در سير مبارزات مردم ايران و به ويژه در اوج حضور مردمي در انقلاب شكوهمند اسلامي ايران، هميشه زبانزد خاص و عام بوده است؛ و رشادت اين شير زنان، چه در مقامهمسري و تشويق مردان براي مقابله با ظلم و استبداد ستم‌شاهي و چه در مقام مادري براي تقديم همه‌ي شيره جانشان يعني فرزندان رشيد و برومندشان در انقلاب و پس از آن، از كردستان گرفته تا جنگ تحميلي، همه و همه حكايت از بصيرت مثال زدني بانوان فهيم اين مرز و بوم دارد. آن روز كه شهيده‌ي معظمه باختر بيگلري در ادامه‌ي جنگ نماياني كه ايل و طايفه‌ي قهرمان «لرونفر» از خود نشان دادند، مظلومانه و غريبانه به شهادت رسيد و قهرماني‌هايش وي را بهعنوان اولين شهيده‌ي زن انقلاب اسلامي جاودانه نمود و ايستادگي و از جان گذشتگي او، بانوان انقلابي را تا ابد به معبر خون رنگ شهادت رهنمون شد؛ و هنوز در ادامه‌ي اين راه بزرگ تا رساندن پرچم اين نهضت به دست آقا و مولايمان، با حضور يكپارچه‌ي خود، مشت محكمي خواهند بود بر دهان همه‌ي ياوهگوياني كه نه از اسلام و انسانيت مطلع‌اند و نه از جايگاه ويژه‌ي زن مسلمان.

خداوند همه‌ي ما را قدردان اين نظام و اين انقلاب علوي و زهرايي(سلام الله عليهما) بگرداند.

1392/11/26 8:36
(0) نظر

مثل چمران بميريد <<امام خميني (ره) >>

حال وهواي آخر خرداد ماه هميشه برايم دگر گوني خاصي ايجاد مي كند  مرادم و الگويم در زندگي هميشه چمران بوده وهست چون احساس مي كنم يا تمام وجودم به او علاقه مندم. بارها در كنارم او را احساس كرده ام وشك ندارم كه شايد مصداق واقعي زنده بودن شهدا يكي شان چمراناست بنظرم امام ره كه فرموده مثل چمران بميريد اين باشد كه او با شهادت زنده و جاودان شده هر گاه معني شيران روز و زاهدان شب را مرور مي كنمبي شك اول چمران وسپاسي واسلامي نسب وجاويدي درذهنم به سرعت  تمام نمايان مي شود . علي وار زيست وخصم را به زانو در آورد راه مبارزه در راه عقيده رابه جهانيان بويژه لبنان وفلسطين بخوبي آموزش داد وشريك نعره الله اكبر مجاهدان في سيسل الله بر اسرائيل شد. او در تاريخ مبارزه عليه آمريكا واسرائيل وهرظالم ومنحرفي جاودانه است ورهروان صديق او با هر رنگ وزبان وكشور راه ورسم اشداءعلي اكنار ورحماء بينهم را بخوبي فراگرفته ودر غرش وچكاجك تيرها وتركش ها چون كوه ايستادن را از او  الگوگرفته اند ودرعين حال درنهايت شدت با كافران ومنحرفان با اقتدا به مولاوسرور متقيان امام علي (ع) مظلوم در مقابل ضعفا و يتيمان نشسته وزانو مي زنند اشك مي ريزند امروز پس از سالها  جنگ ومبارزه عليه استكبار واسرائيل غاصب در آخرين لحظات در راه دهلاويه آهنگ رحيل را شنيد ولحظاتي قبل آخرين دلنوشته ها ش را ناتمام گذاشت :

اي پاهاي من از شما عذر مي خواهم شما را زياد اذيت كرده ام وبه شما بشارت مي دهم كه ديگر از اين رنج وزحمت راحت مي شويد... خدا يا پيرشده ام خسته شده ام خوش دارم گمنام وتنها باشم تا در غوغاي كشمكشهاي پوچ مدفون نشوم. خدايا از عالم وعالميان مي برم تو در جوار رحمت خويش مرا سكني ده .....

الموت امريكا

                    الموت اسرائيل

                                          النصر للاسلام

                                                             النصرآت آت 

                                                                                  ان شـــــاء الله      

 

 

1392/11/26 8:17
(0) نظر

بنام خدا

آه مادر . . . چگونه روزت را تبريك بگويم

نه سري نه دستي و نه تواني كه از اين تابوت برخيزم و بر دستان پر توان تو بوسه زنم. تو خود مي داني از آن روز كهمرا زاده اي روحم در اين كالبد خاكي نمي گنجيد و شوق پرواز از خاك تا ملكوت را زير سينه هاي تو آن زمان كه به چشمانم خيره شده بودي و شهد جانت را مي مكيدم دريافتي و همان جا فهميدي كه آسمانيم و شك ندارم با رضايت كامل روانه ام كردي.

اكنون كه تكه هاي استخوانم را به سينه مي فشاري و همه مي دانند هيچ گاه عيان گريه نكردي و به جاي تو اين زمين و آسمان است كه در پيش گاه تو مي لرزند و اين همه صبر و مقاومت را به حسرت ميبرند.

>>طلاهاشو كه داد در ستاد پشتيباني جنگ بيرون رفت. جواني دويد و گفت : خانم رسيد طلاها ، خنديد و گفت من براي دو پسرم هم رسيد نگرفتم

 

 

1392/11/26 8:13
(0) نظر
شهداي شاخص ادوات فارس در دوران دفاع مقدس عبارتند از:

شهيد غلامرضا كرامت فرمانده تيپ ادوات ل 19 فجر

شهيد عبدالله رودكي فرمانده ادوات ل 19 فجر

شهيد عباسعلي خادمي جانشين تيپ ادوات ل 19 فجرحسين‌علي اميري جانشين گردان پشتيباني آتش ادوات

عوض پور همت فرمانده گروهان پشتيباني آتش ل 19 فجر

عبدالعلي ايزدپناه فرمانده گروهان ضد زره ل 19 فجر

منضور غرقيمسؤول ديده‌باني ادوات ل 19 فجر

شكرالله نيستاني جانشين ادوات المهدي

رضا نصيري جانشين گردان ضد زره المهدي

مجيد ابوطالبي مسؤول ديده‌باني ادوات ادوات المهدي

ابراهيم زارعي فرمانده گروهان ضد زره ل 19 فجر 

1392/11/25 18:17
(0) نظر


بر كسي پوشيده نيست كه آنچه امروز بر امت اسلاميمان در ايران و عراق و لبنان و افغانستان و باقي مناطق جهان مي گذرد چيزي نيست جز حلقه هايي از زنجير نبردي كه يكسوي آنرا استكبار جهاني و نيروهاي مزدور وابسته و سوي ديگر آنرا امت اسلامي تشكيل مي دهد .

جناياتي كه رژيم بعث عراق و حكام استكبار جهاني مرتكب مي شوند، ايمان ما را در حقانيت مسئله مان بيشتر و درستي راهمان را روشنتر و اصرار و عزم ما را در تحقق اهدافمان مستحكمتر مي كند. راهي كه با خونهاي پاك علماء و مجاهدين اسلام و انقلابيون قهرمان هموار گشته است بي شك به پيروزي خواهد انجاميد. خدايا ما را از لشكريان خود قرار بده كه همواره پيروز و رستگار است، بار الها تو را شكر مي گويم كه سعادت جبهه رفتن را عنايت نمودي تا بتوانم براي ياري دينت بپا خيزم و از آن دفاع كنم و راه شهدا را كه همان راه پيامبران و ائمه بوده، برگزينم و سلاحي را كه از آنان بر زمين افتاده برگيرم و راهشان را ادامه دهم .
1392/11/13 12:33
(0) نظر


نام  :احسان

نام خانوادگى  :حدايق
نام پدر :علاالدين
تاريخ‌تولد  :1340/  /
ش.ش   :1695
محل‌صدورشناسنامه   :تهران
 تاريخ شهادت  :02/08/61
نوع حادثه  :حوادث‌مربوطبه‌جنگ‌تحميلى
شرح حادثه  :حوادث ناشى ازدرگيرى مستقيم بادشمن-توسطدشمن‌درجبهه
1392/10/25 12:45
(0) نظر

شهيدجليل مورخ 43/4/20 در فسا به دنياآمد تحصيلات خود را تادوم راهنمايي ادامه داد با شروع جنگ تحميلي مدت دو سال از طريق بسيج به جبهه رفت سپس به استخدام سپاه پاسداران درآمد 5 سال در لباس مقدس پاسداري بود ودائم د رجبهه ها حضورداشت وخدمات فراواني انجام مي داد شهيددرجبهه هامسئوليتهاي زيادي داشت در اين اواخر فرماندهي گردان دلير مسلمان را به عهده گرفت و سرانجام در عمليات كربلاي 8 به ديدار معبود شتافت .
1392/10/25 11:36
(0) نظر


نام  :جليل

نام خانوادگى  :آريانژاد)اسلامى(
نام پدر :غلام‌عباس
تاريخ‌تولد  :02/03/1340
ش.ش   :4
محل‌صدورشناسنامه   :جهرم
 تاريخ شهادت  :25/12/63
نوع حادثه  :حوادث‌مربوطبه‌جنگ‌تحميلى
شرح حادثه  :حوادث ناشى ازدرگيرى مستقيم بادشمن-توسطدشمن‌درجبهه
ادامه مطلب....

1392/10/23 11:6
(0) نظر


عالم هستي و زيست ما، همه و همه، در پيشگاه خداوند است. مواظب باشيد در پيشگاه خداوند معصيت نكنيد.

شهيد جابر صفري

خاطره: در عمليات كربلاى 5 يك شب در سنگر نه نفره اى كه داشتيم به نيت چهارده معصوم (ع) چهارده هزار صلوات فرستاديم و بعد رفتيم پاى قبضه كاتيوشا. با نيروهاى ما كه از سنگر مخابرات آنجا رفته بوديم حدود بيست نفر مى شديم. در آن تاريكى شب همه مشغول پر كردن قبضه كاتيوشا بوديم كه يك گلوله توپ خورد نزديك چرخ عقب ماشين، سمت شاگرد. دو سه متر خاكريز كنار قبضه را به اطراف پرتاب كرد و دو نفر از بچه ها زير خاك مدفون شدند.اما به بركت آن صلواتهاى نذرى هيچ كدام آسيب نديده و حتى يكى از آن تركشها به موشك انداز اصابت نكرده بود.

1392/10/23 9:21
(0) نظر
X